První rok činnosti MS GEMu!

Publikoval honza v

Je to již něco přes rok, co jsme se rozhodli vytvořit komplexní pohybový a sportovní program pro děti i dospělé. V rámci našeho projektu MS GEM se snažíme děti vést k aktivním způsobům trávení volného času, sportovním výkonům, překonávání sebe sama, znalosti těla i jeho limitů a především pak k radosti z pohybu. Zaměřujeme se především na výkonnostní a rekreační tenis v naší tenisové škole, ale nabízíme i mnoho doplňkových pohybových a sportovních aktivit. Máme tu pro vás krátkou rekapitulaci a zároveň bychom vás seznámili s novinkami, které jsme si pro vás připravili pro čas nadcházející.

Máme za sebou tři velmi vydařené prázdninové kempy. Oproti minulému roku (2018) jsme již byli pro velký zájem nuceni uskutečnit dva turnusy již tradičního prázdninového kempu, kde se sportovní a pohybový trénink vždy snoubí s celotýdenními hrami a soutěžemi. Letos jsme se s dětmi vrátili do časů pravěku, vyzkoušeli si na vlastní kůži dovednosti nezbytné pro přežití v přírodě, pilovali tenisové dovednosti na kurtech, zlepšovali svou zdatnost každodenním cvičením, osidlovali bájný kontinent Prehistorii a prostřednictvím svých výkonů bojovali, každý za svůj kmen, o území a nezbytně důležité přírodní suroviny. Po obou turnusech následoval již také tradiční třídenní kemp Dobřichovický Ironman, který je po fyzické stránce náročnější, programově chudší na hry a určen je tak především zapáleným mladým sportovcům.

Naši malí tenisté se již tento rok účastnili i oficiální soutěže družstev Českého tenisového svazu. Jedná se o tři kategorie: babytenis, mladší žactvo a starší žactvo. Dorostenci hostovali v sousedním klubu. Někteří šikovní a aktivní hráči začínají objíždět turnaje, kde se umisťují i „na bedně“.

Přes zimu se postupně ustálil kolektiv žen navštěvujících pravidelně kruhový trénink, který se pod vedením Honzy Schröffela koná každý čtvrtek od 20h v malém sále sokola Dobřichovice a těší velké oblibě. V případě dalšího zájmu je možné otevřít paralelní lekce pro ženy či muže. První lekce kruhového tréninku jsou vždy zdarma, stačí dát předem vědět, že dorazíte.

Dále jsme se ve spolupráci se Sokolem Dobřichovice rozhodli modernizovat místní sokolskou posilovnu, kde jsou nyní nově k dispozici nejen moderní cvičební pomůcky, ale kde si každý může domluvit osobní tréninky (Honza Schröffel).

Od září nabízíme v dobřichovickém bazénu půlroční kurzy plaveckého výcviku (každý pátek, 17:45 – 18:45) vhodné především pro malé neplavce či ještě nejisté plavce (od 6 do 10 let). Cílem kurzu je odbourat u dětí negativní pocity spojené se specifiky vodního prostředí, osvojit si základní plavecké dovednosti, zdokonalit dovednosti již osvojené, kondiční plavání pro zdatnější včetně regenerace po výkonu a samozřejmě si u toho užít i spoustu zábavy. Pro případné zájemce nabízíme i soukromé lekce probíhající na místě dle domluvy.

Sečteno a podtrženo tedy od září nabízíme (dětem i dospělým) následující služby:

  • Tenisovou školu se všestrannostním programem (náborový den 2. 9. 2019 ve 12 hod. na tenisových kurtech na Brunšově)
  • Tenisový servis a vyplétání raket
  • Soukromé fitness lekce
  • Sportovní kempy
  • Kruhové tréninky pro dospělé
  • Plavecký výcvik v Dobřichovicích
  • Lyžařský výcvik v Chotouni u Prahy

Tímto děkujeme za Vaši podporu, a to jak ze strany našich klientů, Sokola Dobřichovice, tak města Dobřichovice. Budeme se nadále snažit o zkvalitňování našich služeb, zejména pak pro místní obyvatele a propojovat tak lidi prostřednictvím činností, které mají smysl a přinášejí radost i výsledky.